فیلتر بنزین

طول عمر موتور خودروی  شما مرتبط با تمیزی فیلتر بنزین خودروی شماست. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر لازم است فیلتر بنزین عوض شود.

 1. خودرو به سختی روشن می شود: سخت روشن شدن خودرو می تواند اولین نشانه کثیف شدن فیلتر سوخت باشد، در صورت کثیف بودن جریان روان سوخت دچار مشکل می شود، در صورت بروز این مشکل ساده ترین اقدام برای شروع عیب یابی بررسی فیلتر بنزین است.
 2. دل زدن و خراب کار کردن موتور: شرایط گوناگونی می تواند منجر به بد کار کردن خودرو شود ، دل زدن موتور خودرو در شروع اولیه حرکت ، و رانندگی در سر بالایی در نتیجه عدم جریان روان سوخت ناشی از کثیفی فیلتر بنزین می باشد.
 3. احتراق ناقص و کاهش قدرت موتور: بدون بنزین کافی احتراق کاملی به وجود نمیاد و این باعث کاهش قدرت موتور خواهد شد، این مشکل تازمانی که جریان سوخت به طور کامل متوقف شود ادامه خواهد داشت، به این نکته توجه داشته باشید که در این مدت بنزین کثیف و جرم دار وارد موتور خودرو شما خواهد شد.
 4. روشن شدن چراغ چک موتور : به دلیل این که فیلتر سوخت مستقیما به کامپیوتر خودرو متصل نیست ، این مشکل در تست دیاگ ممکن است به صورت های زیر خود را نشان بدهد.
  - فشار پایین سوخت
  -خطای سنسور اکسیژن
  -خطای سنسور جریان هوا
  -احتراق ناقص موتور
  زمانی که چراغ چک خودرو روشن می شود عیب یابی مناسب و دقیق ضروری می باشد. چک کردن فیلتر بنزین را قبل از چک کردن و تعویض سایر قطعات انجام دهید.
 5. خاموش شدن خودرو زمان حرکت: زمانی که شما قادر به روشن کردن موتور هستید ولی درست در زمان حرکت خودرو خاموش می شود نشان از این دارد که به دلیل کثیف بودن صافی بنزین جریان کم بنزین فقط کفاف روشن شدن موتور را می دهد و مقدار بنزین وارد شده به موتور برای شروع حرکت کافی نیست.
 6. روشن نشدن موتور : این احتمال می رود که به دلیل کثیف بودن صافی بنزین هیچ بنزینی به موتور نمی رسد.
 7. تغییر قدرت موتور در سرعت های مختلف: یک خودرو با فیلتر بنزین خراب یا کقیف ممکن است در سرعت های بالا عملکرد درستی داشته باشد ولی در سرعت های پایین مشکلات پررنگ تر شود ، دلیل این امر آن است که در سرعت بالا فشار بنزینی که پمپ تولید می کند بالاتر می رود و جرم ها و کثیفی های پمپ بنزین نمی تواند جلوی جریان بنزین را بگیرد در صورتی که در سرعت های پایین فشار کم پمپ بنزین باعث توقف جریان سوخت خواهد شد.
 8. کاکرد بد خودرو در زمان درجا کار کردن خودرو: زمانی که خودرو در جا کار می کند فشار بنزین کم است بد کار کردن موتور در جا می تواند از اولین نشانه های لزوم تعویض فیلتر بنزین باشد.

وظیفه فیلتر بنزین چیست؟
فیلتر بنزین ناخالصی های بنزین را جدا می کند ، یک فیلتر بنزین کهنه پر از جرم ها و ناخالصی هایی می شود که از بنزین جدا کرده است ،این ناخاصلی ها می تواند باعث مسدود شدن سوزن انژکتور و مشکلات جدی به جود خواهد آورد. اگر بنزین بی کیفیتی استفاده می کنید حتما فیلتر بنزین را مورد بازرسی دوره ای قرار دهید.
فیلتر بنزین مانند فیلتر روغن و فیلتر هوا ساختار بسیار ساده ای دارد، شامل یک فیلتر پلاستیکی که بنزین را از منافذ خود عبور می دهد و ناخالصی ها را پشت این منافذ نگه می دارد.